Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2024-2025

Οι εγγραφές στην Α’ τάξη του Δημοτικού Σχολείου των μαθητών που γεννήθηκαν το 2018 και κατοικούν στην περιφέρεια του σχολείου, θα γίνουν από την  1η μέχρι την 20η  Μαρτίου 2024.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά είναι:

1. Συμπλήρωση αίτησης και ερωτηματολογίου (χορηγούνται από το σχολείο).

2. Βεβαίωση φοίτησης σε νηπιαγωγείο.

3. Επίδειξη βιβλιαρίου υγείας, για έλεγχο των απαιτούμενων εμβολίων.

4. Αστυνομική ταυτότητα ή άλλο επίσημο έγγραφο που να πιστοποιεί την ταυτοπροσωπία του γονέα ή του κηδεμόνα που θα κάνει την αίτηση.

5. Λογαριασμό ΔΕΗ ή ΟΤΕ (σταθερής τηλεφωνίας) ή άλλο επίσημο έγγραφο (εκκαθαριστικό εφορίας) που να αποδεικνύει την ακριβή διεύθυνση διαμονής στο όνομα των γονέων.

6.  Ατομικό Δελτίο Υγείας συμπληρωμένο από Ιατρό (έντυπο μπορείτε να προμηθευτείτε από το σχολείο). Το έντυπο αυτό είναι απαραίτητο για τις δραστηριότητες που θα συμμετάσχει ο μαθητής/τρια και θα πρέπει να προσκομιστεί μέχρι την έναρξη των μαθημάτων το Σεπτέμβριο.

7. Αίτηση για  την εγγραφή στο Ολοήμερο πρόγραμμα .

Το πιστοποιητικό γέννησης θα αναζητηθεί από το σχολείο.

Για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας και την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου, παρακαλείσθε όπως προσέρχεστε για τις εγγραφές σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

• Δευτέρα, Τρίτη ,Πέμπτη 09.00 με 10.00
  • Τετάρτη και Παρασκευή 11:30 με 13:00

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή απορία μπορείτε να απευθυνθείτε στη διεύθυνση του σχολείου.

(τηλέφωνο σχολείου 2102463104)

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ
ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΠΟΥ ΦΟΙΤΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ, ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025, ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΑΠΟ 1 ΕΩΣ 20 ΜΑΡΤΙΟΥ 2024.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 20η ΜΑΡΤΙΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ/ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ/ΤΡΙΑΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ.

ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΝΤΥΠΑ:

1. ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ

2. ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ Α’ ΤΑΞΗ

3. ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

4. ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ

5. ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΓΟΝΙΚΗΣ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗΣ ΓΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΦΩΤΟ Ή ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΙΚΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ
Α’ ΤΑΞΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ